Lektoři - Creatio

Lektoři

Naši lektoři

 • Ing. MARTIN ČERMÁK – architekt

  Zakladatel, manažer a hlavní lektor školy CReATIO. Vystudoval na ČVUT FS obory Architektura pozemních staveb a Pozemní stavby. Zakladatel architektonických studií Dessier, s.r.o., ArchitektiCZ, s.r.o a Cermak Original, spol. s r.o., přes dvacet let provozuje vlastní praxi v oblasti navrhování bytových i komerčních interiérů a budov. Maluje a fotí, dlouhá léta přispíval do komerčních časopisů zaměřených na bydlení. Je autorizovanou osobou pro profesní kvalifikaci 33-051-M, 8-046-N a 36-131-M  

  více
 • Ing. ALEŠ KUBÍK

  Absolvent stavební fakulty VUT v Brně. Během deseti let získal široké zkušenosti ve stavební praxi v různých firmách, českých i mezinárodních. Nyní se na "volné noze" zabývá interiérovým designem a současně je profesionálním lektorem, mentorem a koučem. Rád předává své praktické zkušenosti neformálním a poutavým stylem v otevřené atmosféře. Jako student ateliéru sochařky paní MgA. Barbory Maštrlové v oboru kresba zdokonalil své přirozené výtvarné a kreativní dovednosti. Kresba, malba a fotografie jsou současně i jeho koníčkem.

  více
 • Mgr. PETR VACÍŘ, člen AK ČR

  Advokát, absolvent Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, člen České a Slovenské advokátní komory. Zastupuje významné národní a nadnárodní společnosti, má rozsáhlé zkušenosti s právem obchodním a občanským. Je zakladatelem firmy Jurrex- Advokátní kancelář Belha, Vacíř & spol., s.r.o. Spolupracuje s odborníky v příbuzných oblastech, především s daňovými poradci, auditory a znalci, poskytuje právní služby obchodním společnostem bez rozdílu velikosti či jednotlivcům.

  více
 • Bc. Lucie Fichtlová

  Interiérová designérka a Feng Shui poradkyně pohybující se v této oblasti 13 let, šikovně propojující znalosti z obou těchto oborů v jeden celek. Zcela jistě vás vyvede z představy, že ve Feng Shui jde pouze o přesouvání nábytku. Absolvovala několikaleté studium učení starých Mistrů Ham Yu, jehož je Feng Shui součástí (společně s astrologií, kosmologií, tradiční čínskou medicínou), školu Aqua Ventus Academy, kurzy Jiřího Černáka a mnoho dalších Feng Shui kurzů.

  více
 • Mgr. PAVLA PAVLÍKOVÁ PPC

  Inspirativní systemický kouč zaměřující se na využití vnitřních zdrojů, sebeprezentaci a oblast komunikace, víceprezidentka pro akreditace ICF ČR, držitelka akreditací Professional Certified Coach (ICF) a Akreditovaný kouč (ČAKO). Koučování se věnuje od roku 2002, zakladatelka společnosti Innergy, s.r.o. Dokáže vidět Vaše silné stránky a upozornit na ně. Systemické myšlení se vyznačuje vysokou komplexitou - neupíná se k jedné možnosti - pravdě, ale zvažuje varianty, ze kterých vybírá podle jejich užitečnosti.

  více

Externí poradci

 • Ing. Iva Bastlová, DiS.

  Vystudovala Nábytek a výrobky ze dřeva a Konstrukce dřevěných staveb a nábytku na TUZVO a Tvorbu navrhování interiérů a nábytku na VOŠ Volyně. Praxi v oboru interiérů má více než 15 let. Od roku 2007 publikuje v různých odborných médiích a vydává jediný odborný magazín pro interiérové designéry "INTERIÉRY". Mimo jiné přednáší, organizuje doprovodné programy pro veletrhy o bydlení a pořádá konferenci Interiéry. V ČR je specialistkou na interiérové trendy. Je členkou Klastru českých nábytkářů, České ergonomické společnosti a intenzivně spolupracuje s Asociací českých nábytkářů. Je autorkou knihy Tvoříme interiér s českou designérkou.

 • Jan Kubičina

  Vedoucí manager pražského týmu firmy Keraservis. Poskytuje odborné poradenství architektům, designerům, developerům a dalším partnerům v oboru keramiky a sanitární techniky. Věnuje se jak velkým projektům tak i jednotlivým koncovým zákazníkům. Poradenství spočívá ve výběru jednotlivých prvků, jejich vhodném vzhledu a funkcionalitě, návrhu jejich instalace včetně návaznosti na stavební prvky, jako je například doporučení ideální stavební chemie."

 • Dagmar Křížová

  Majitelka interiérového studia Ateliér Orsei pracuje na tvorbě soukromých i komerčních interiérů víc jak 24 let. Studio se zabývá veškerými interiérovými pracemi spojenými s textilem – hlavní specializací byly a jsou okenní dekorace ( záclony, závěsy a další stínící prvky ), ale také dodává tapety, koberce, potahové látky a další drobnosti jako jsou polštářky.  Kromě navrhování okenních dekorací a designových koberců Dagmar Křížová získala certifikát na České škole feng shui, takže od roku 2015 poskytuje i poradenství v celkové, energeticky vyladěné koncepci interiérů.  

 • Richard Sajdl

  Odborný poradce firmy Blum. Díky dlouholetým zkušenostem s kováním Blum poskytuje technické poradenství a vede školení. Několik let vedl konzultační službu „Kuchyně na zkoušku“, kde získal zkušenosti s navrhováním kuchyní. Od nástupu do firmy Blum má na starosti kontakt s architekty a interiérovými designéry. Kromě poradenství pro ně připravuje workshopy a semináře, také přednáší a prezentuje na různých akcích.

 • Klára Soukupová

  Poradce v oblasti skel pro síť sklenářských firem Glastetik, manažerka AGC Store, ve společnosti AGC Flat Glass Czech pracuje od roku 2001 a již šestým rokem se věnuje interiérovému designu. V rámci projektu Glastetik, který nabízí komplexní řešení od výběru vhodného typu skla až po jeho finální instalaci, úzce spolupracuje s architekty, designéry, projektanty i finálními zákazníky a řeší velké komerční projekty i drobné rezidenční aplikace. „Sklo nabízí nepřeberné množství řešení a já se snažím nabídnout co nejširší škálu produktů spolu s odpovídající úrovní služeb. Ke každému projektu přistupuji individuálně, v duchu motta AGC: Your Dreams, Our Challenge.“

 • Dominik Hutečka

  Lektor inteligence budov a všeho, co s tím souvisí. Zakladatel a CEO společnosti PanLiving a.s. a Livin'in a.s. zabývající se inteligentními domy, automatizací budov, měřením, regulací a IoT (propojení vestavěných zařízení s Internetem). Od roku 2006 se věnuje ve své společnosti aktivitám v oblasti domácí integrace a chytrého bydlení zaměřeného, jak na zvýšení komfortu a bezpečnosti staveb klientů, tak na úsporu a efektivitu provozu staveb. Od roku 2010 působí také jako systémový architekt integrací středních a velkých domů zodpovídající za komplexní design i funkcí systémů od projektu po supervizi realizace.


Partneři

 • Keraservis Group a.s.

  Společnost Keraservis působí na českém trhu koupelen a koupelnového vybavení již od roku 2000. Během 22 leté existence v oblasti návrhu, řešení a realizace koupelen a komerčních prostor si Keraservis získal svou pozici především díky kvalitním službám, odbornému personálu a designovým produktům. To vše prezentuje na 3 showroomech o celkové rozloze 1 700 m² v České republice - v Praze, Brně a Ostravě. Prostorné showroomy plné inspirace a odborníci na slovo vzatí - tím se prezentuje společnost Keraservis.

 • Pfleiderer Group S.A.

  Nadnárodní výrobce kvalitních materiálů na bázi dřeva, s vynikající kompetencí v oblasti dekorativních laminovaných povrchů. Pfleiderer je partnerem číslo jedna pro průmysl, obchod, řemeslo, pro projektanty a architekty – s progresivním sortimentem a nabídkou individuálního servisu: Dřevotřískové a vláknité desky v různých kvalitách a provedeních, dekorativní desky, lamináty, samonosné vysokotlaké lamináty Compact-HPL, HPL prvky a pracovní desky. Progresivní, kompletní a jedinečný systém spojení dekoru,struktury a nosného materiálu. Společně s vámi vyvíjíme na míru šitá řešení pro vaše nápady. Využijte spojených sil našeho koncernu pro svůj úspěch! Pfleiderer to je silná značka, mnoho výhod.

 • Blum s.r.o.

  Již více než 60 let vyvíjíme a vyrábíme kvalitní nábytkové kování. Od založení v roce 1952 zůstáváme rodinnou firmou. Díky inovacím a kvalitě výrobků jsme se vypracovali na špičku v oblasti výklopných a výsuvných systémů. Ačkoliv je většina našich systémů určena pro výrobu kuchyní, lze naše kování použít také v nábytku kdekoli v domě nebo bytě. Díky výzkumu a zjišťování potřeb uživatelů máme velké zkušenosti, které využíváme také pro poradenství v oblasti navrhování praktických kuchyní. Poskytujeme tak řadu služeb pro spotřebitele, architekty a interiérové designéry, návrháře nebo výrobce nábytku.

 • AGC Flat Glass Czech a.s.

  Sklárna AGC Flat Glass Czech je pobočkou evropského sklářského koncernu AGC Glass Europe, jednoho z nejvýznamnějších výrobců a zpracovatelů stavebního skla v Evropě. Inovativní skla od AGC, která se v České republice vyrábí hned v 5 závodech, jsou zárukou vysoké kvality. Více informací o škále skel pro stavebnictví a interiérový design naleznete na našich internetových stránkách.

 • SoliCAD, s.r.o.

  Na českém trhu nabízíme produkty pro konstrukční kanceláře, výrobní podniky, architekty, projektanty všech profesí (elektro, strojní, stavební, vzduchotechnika atd.) i stavební firmy. Svými produkty pokrýváme celý životní cyklus výrobku, tj. od návrhu v CAD programu a jeho výpočtu pomocí metody konečných prvků, přes jeho prezentaci pomocí renderovacího softwaru, až po přípravu obráběcího NC programu CAM softwarem. Pro zastřešení všech výše uvedených činností a přehlednější řízení můžete použít náš PLM software. ProgeCAD® Professional je špičkový 2D/3D CAD program, který je určený především pro 2D konstrukční práce a tvorbu technických dokumentací.

 • Atelier Orsei s.r.o.

  Ateliér Orsei vznikl roku 1993, kdy se specializoval na navrhování, šití a instalaci okenních dekorací. Postupem času rozšiřoval artikl o veškeré textilní dekorace, potahové látky, čalouněné sedací soupravy a postele. Mezi nejprestižnější zakázky studia patří rekonstrukce Obecního domu, pětihvězdičkové hotely Renaissance v Praze a Esplanade V Mariánských lázní. Ateliér získal také mnohá ocenění např. za nejlepší design a zpracování dekorace, „Okno roku „ V současnosti jsou v portfoliu studia textilie a doplňky předních tuzemských i zahraničních výrobců. Návrháři ateliéru zpracovávají výtvarné návrhy dle přání a vkusu klienta s přihlédnutím k dalšímu vybavení interiéru.

 • Truhlářství Szczepanski

  Zakázková výroba nábytku, kvalitní truhlářská práce, komplexní dodávka a servis typových a atypických prvků pro interiéry i exteriéry. Pracujeme s masivním dřevem stejně jako s moderními deskovými materiály, užíváme výhradně špičkové kování od prémiových značek a dáváme důraz především na kvalitu zpracování. Obklopujeme se partnery a dodavateli, jejichž jméno má na trhu zvuk a jsou špičkami ve svém oboru. Filozofii naší firmy nejlépe vystihuje i naše firemní motto: „Santalové dřevo, dřevo aloe, modrý lotos, rozkvetlý jasmín - i mezi těmito voňavými věcmi je ze všeho nejlepší vůně čestného jednání.“ Budha

 • Glastetik

  Glastetik je síť sklenářských firem, které se zabývají instalacemi designových skel AGC v interiéru po celé ČR. Nabízí komplexní sklenářské služby v oblasti interiérových skel, od zaměření po instalaci. Naší specializací jsou skleněné obklady, dveře, dělicí příčky, zrcadla, rámování obrazů, přesklívání oken a další sklenářské práce. Více informací naleznete na našich internetových stránkách.