Lektoři

Naši lektoři

 • Ing. MARTIN ČERMÁK – architekt

  Zakladatel, manažer a hlavní lektor školy CReATIO. Vystudoval na ČVUT FS obory Architektura pozemních staveb a Pozemní stavby. Zakladatel architektonických studií Dessier, s.r.o., ArchitektiCZ, s.r.o a Cermak Original, spol. s r.o., přes dvacet let provozuje vlastní praxi v oblasti navrhování bytových i komerčních interiérů a budov. Maluje a fotí, dlouhá léta přispíval do komerčních časopisů zaměřených na bydlení. Je autorizovanou osobou pro profesní kvalifikaci 33-051-M, 8-046-N a 36-131-M  

  více
 • Ing. ALEŠ KUBÍK

  Absolvent stavební fakulty VUT v Brně. Během deseti let získal široké zkušenosti ve stavební praxi v různých firmách, českých i mezinárodních. Nyní se na "volné noze" zabývá interiérovým designem a současně je profesionálním lektorem, mentorem a koučem. Rád předává své praktické zkušenosti neformálním a poutavým stylem v otevřené atmosféře. Jako student ateliéru sochařky paní MgA. Barbory Maštrlové v oboru kresba zdokonalil své přirozené výtvarné a kreativní dovednosti. Kresba, malba a fotografie jsou současně i jeho koníčkem.

  více
 • Mgr. PAVLA PAVLÍKOVÁ PPC

  Inspirativní systemický kouč zaměřující se na využití vnitřních zdrojů, sebeprezentaci a oblast komunikace, víceprezidentka pro akreditace ICF ČR, držitelka akreditací Professional Certified Coach (ICF) a Akreditovaný kouč (ČAKO). Koučování se věnuje od roku 2002, zakladatelka společnosti Innergy, s.r.o. Dokáže vidět Vaše silné stránky a upozornit na ně. Systemické myšlení se vyznačuje vysokou komplexitou - neupíná se k jedné možnosti - pravdě, ale zvažuje varianty, ze kterých vybírá podle jejich užitečnosti.

  více
 • Mgr. PETR VACÍŘ, člen AK ČR

  Advokát, absolvent Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, člen České a Slovenské advokátní komory. Zastupuje významné národní a nadnárodní společnosti, má rozsáhlé zkušenosti s právem obchodním a občanským. Je zakladatelem firmy Jurrex- Advokátní kancelář Belha, Vacíř & spol., s.r.o. Spolupracuje s odborníky v příbuzných oblastech, především s daňovými poradci, auditory a znalci, poskytuje právní služby obchodním společnostem bez rozdílu velikosti či jednotlivcům.

  více

Externí poradci

 • Ing. Iva Bastlová, DiS.

  Vystudovala Nábytek a výrobky ze dřeva a Konstrukce dřevěných staveb a nábytku na TUZVO a Tvorbu navrhování interiérů a nábytku na VOŠ Volyně. Praxi v oboru interiérů má více než 15 let. Od roku 2007 publikuje v různých odborných médiích a vydává jediný odborný magazín pro interiérové designéry "INTERIÉRY". Mimo jiné přednáší, organizuje doprovodné programy pro veletrhy o bydlení a pořádá konferenci Interiéry. V ČR je specialistkou na interiérové trendy. Je členkou Klastru českých nábytkářů, České ergonomické společnosti a intenzivně spolupracuje s Asociací českých nábytkářů. Je autorkou knihy Tvoříme interiér s českou designérkou.

 • Dagmar Křížová

  Majitelka interiérového studia Ateliér Orsei pracuje na tvorbě soukromých i komerčních interiérů víc jak 24 let. Studio se zabývá veškerými interiérovými pracemi spojenými s textilem – hlavní specializací byly a jsou okenní dekorace ( záclony, závěsy a další stínící prvky ), ale také dodává tapety, koberce, potahové látky a další drobnosti jako jsou polštářky.  Kromě navrhování okenních dekorací a designových koberců Dagmar Křížová získala certifikát na České škole feng shui, takže od roku 2015 poskytuje i poradenství v celkové, energeticky vyladěné koncepci interiérů.  

 • Richard Sajdl

  Odborný poradce firmy Blum. Díky dlouholetým zkušenostem s kováním Blum poskytuje technické poradenství a vede školení. Několik let vedl konzultační službu „Kuchyně na zkoušku“, kde získal zkušenosti s navrhováním kuchyní. Od nástupu do firmy Blum má na starosti kontakt s architekty a interiérovými designéry. Kromě poradenství pro ně připravuje workshopy a semináře, také přednáší a prezentuje na různých akcích.

 • Dominik Hutečka

  Lektor inteligence budov a všeho, co s tím souvisí. Zakladatel a CEO společnosti PanLiving a.s. a Livin'in a.s. zabývající se inteligentními domy, automatizací budov, měřením, regulací a IoT (propojení vestavěných zařízení s Internetem). Od roku 2006 se věnuje ve své společnosti aktivitám v oblasti domácí integrace a chytrého bydlení zaměřeného, jak na zvýšení komfortu a bezpečnosti staveb klientů, tak na úsporu a efektivitu provozu staveb. Od roku 2010 působí také jako systémový architekt integrací středních a velkých domů zodpovídající za komplexní design i funkcí systémů od projektu po supervizi realizace.


Partneři

 • Perfecto Design

  Od roku 2007 nabízíme pod značkou Perfecto design vybavení do koupelen. V současné době působíme v České republice, Slovenské republice, Německu a Rakousku. Na svém kontě máme již více než 20 000 spokojených zákazníků. Vybíráme pro ně takové výrobce a dodavatele, kterým skutečně záleží na kvalitě a vzhledu, jejichž výrobky splňují přísné nároky na design a provedení a přitom si zachovávají přijatelnou cenu. Stále sledujeme moderní trendy v interiérovém návrhářství a postupně rozšiřujeme sortiment vodovodních baterií, sanitární keramiky a koupelnových doplňků o nové výrobky. Samotné vybavení ovšem koupelnu nedělá. Proto jsme v roce 2011 spustili služby vlastního koupelnového studia.

 • Blum s.r.o.

  Již více než 60 let vyvíjíme a vyrábíme kvalitní nábytkové kování. Od založení v roce 1952 zůstáváme rodinnou firmou. Díky inovacím a kvalitě výrobků jsme se vypracovali na špičku v oblasti výklopných a výsuvných systémů. Ačkoliv je většina našich systémů určena pro výrobu kuchyní, lze naše kování použít také v nábytku kdekoli v domě nebo bytě. Díky výzkumu a zjišťování potřeb uživatelů máme velké zkušenosti, které využíváme také pro poradenství v oblasti navrhování praktických kuchyní. Poskytujeme tak řadu služeb pro spotřebitele, architekty a interiérové designéry, návrháře nebo výrobce nábytku.

 • SoliCAD, s.r.o.

  Na českém trhu nabízíme produkty pro konstrukční kanceláře, výrobní podniky, architekty, projektanty všech profesí (elektro, strojní, stavební, vzduchotechnika atd.) i stavební firmy. Svými produkty pokrýváme celý životní cyklus výrobku, tj. od návrhu v CAD programu a jeho výpočtu pomocí metody konečných prvků, přes jeho prezentaci pomocí renderovacího softwaru, až po přípravu obráběcího NC programu CAM softwarem. Pro zastřešení všech výše uvedených činností a přehlednější řízení můžete použít náš PLM software. ProgeCAD® Professional je špičkový 2D/3D CAD program, který je určený především pro 2D konstrukční práce a tvorbu technických dokumentací.

 • Atelier Orsei

  Ateliér Orsei vznikl roku 1993, kdy se specializoval na navrhování, šití a instalaci okenních dekorací. Postupem času rozšiřoval artikl o veškeré textilní dekorace, potahové látky, čalouněné sedací soupravy a postele. Mezi nejprestižnější zakázky studia patří rekonstrukce Obecního domu, pětihvězdičkové hotely Renaissance v Praze a Esplanade V Mariánských lázní. Ateliér získal také mnohá ocenění např. za nejlepší design a zpracování dekorace, „Okno roku „ V současnosti jsou v portfoliu studia textilie a doplňky předních tuzemských i zahraničních výrobců. Návrháři ateliéru zpracovávají výtvarné návrhy dle přání a vkusu klienta s přihlédnutím k dalšímu vybavení interiéru.

 • Original Hořánek

  Ateliér a dílny výrobce krbů a kamen ORIGINAL HOŘÁNEK byl založen roku 1993. Avšak naše řemeslná tradice je mnohem starší a dědí se u nás z otce na syna. Léty prověřený postup výroby originálních krbových vložek a kamen, stejně jako dnes již unikátní způsob stavby plně funkčního otevřeného ohniště, uchováváme jako rodinné stříbro. Každou realizaci bereme jako osobní záležitost. I proto jsme vám při projektování, stavbě, ale i při pozdějším užívání vašeho krbu či kamen plně k dispozici se svými zkušenostmi a technickým zázemím. Své přesvědčení, že každému dílu věnujeme to nejlepší, stvrzujeme poskytováním celoživotní záruky.